می‌خواهم اعترافی کنم، ایران تن است و جزیره‌ی کیش، دل. کیش در دل هر ایرانی جای دارد، هم محبوب است و هم ارج و قرب دارد. بدون شک اولین مقصدی هم که برای گردش و تفریح به ذهن هر کس برسد، همین جزیره‌ی کیش خواهد بود. چیزی به نوروز ۱۴۰۰ و پایان این سال کذایی باقی نمانده. چه بهتر که تمام غبار تمام ناخوشی‌ها و غم‌ها را با یک تفریح حسابی از تن در ببریم. چه جایی بهتر از کیش؟ چه چیزی بهتر از تفریحات کیش در نوروز می‌تواند حالمان را دگرگون کند؟

بدون هیچ اعتراض و حرف اضافه‌ای، همه بر سر اینکه تفریحات دریایی کیش شهره‌ی عالم است، اتفاق نظر دارند. علاوه بر آن، گردش‌ها و طبیعت‌گردی، آثار باستانی، اماکن تاریخی و فرهنگی، مراکز خرید و خلاصه ده جور تفریح و سرگرمی دیگر را هم باید به آن افزود. کیش شاید از نظر جغرافیایی کوچک باشد، اما در بطن خود دنیای بزرگی را پیش دیدگانتان خواهد گذاشت.

در این مقاله از کیش تفریحات، ما به عنوان یک راهنمای تفریحات کیش، قصد داریم تا بهترین تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ را به شما معرفی کنیم. بد نیست یادتان بماند که تمامی قیمت تفریحات کیش را در سایت ما جستجو کنید و به علاوه تخفیف تفریحات کیش را هم تهیه کرده و سفری ارزان‌تر داشته باشید، زیرا ما اعتقاد داریم که تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

 

چرا سفر در بهار؟!

حال اکنون پیش خود می‌پرسید که چرا باید در این فصل به جزیره‌ی کیش سفر کنیم؟ چه چیز خاصی اکنون در این فصل سرما و یخبندان در کیش وجود دارد که باید خودمان را به زحمت انداخته، این همه راه طی کنیم و تفریحات نوروزی کیش را تجربه کنیم؟

جواب واضح و ساده است! بهترین فصل برای سفر به کیش، همین فصل است. در حالی که کل ایران شاهد برف و باران و یخبندان و هوای سر است، آب و هوای کیش در نوروز، کاملا خنک و مطبوع است. میانگین دمای هوا بین ۱۹ تا ۲۲ است و خلاصه اینکه نگویید کیش، بگویید بهشت برین!

به علاوه، تعدادی از جاهای دیدنی کیش وجود دارند که در زمره‌ی بهترین تفریحات کیش در زمستان به حساب می‌آیند، هرچند که هوا زمستانی نیست، اما شاید دلتان بخواهد این تفریحات را نیز تجربه کنید. گذشته از آن، امکانات رفاهی کیش در نوروز بسیار فوق‌العاده است و همچنین امکان تردد ماشین شخصی خودتان در سطح جزیره، در این ایام، وجود دارد.

کیش؛ مهد تفریحات آبی ایران!

پیشتر هم اشاره کردیم، بدون اغراق اگر از هر ایرانی بپرسید که بهترین تفریحات آبی ایران را کجا می‌توان پیدا کرد، اولین پاسخی که خواهید شنید، جزیره‌ی کیش خواهد بود. حال همین تفریحات آبی، در صدر فهرست بهترین تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ قرار می‌گیرند. در این بخش اندک نگاهی به بهترین‌ها خواهیم انداخت و با همه آشنا خواهیم شد.

• پاراسل

بهترین و محبوب‌ترین تفریح دریایی نه تنها در کیش، بلکه در کل دنیا. حال پای این تفریح به ایران هم رسیده و بدون تردید، بهترینش هم همین پاراسل کیش است. در پاراسل، شما بر چتر مخصوصی سوار شده و به قایقی تندرو متصل می‌شوید. قایق با سرعت بالا شروع به حرکت کرده و آرام آرام، اوج گرفته و سرانجام در آسمان آبی جزیره‌ی کیش، به پرواز در خواهید آمد. اگر تشنه‌ی هیجانید و دلتان اندکی برای آدرنالین تنگ شده، تجربه‌ی این تفریح از تفریحات مهیج کیش است.

• شاتل

از دیگر تفریحات نوروزی کیش، که توصیه می‌کنیم به هیچ وجه از دستش ندهید، شاتل است. شاتل کیش هم از هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی کیش به حساب می‌آید و البته برای تجربه در کنار خانواده هم بسیار ایده‌آل است. در شاتل، سوار بر تیوپ بزرگی می‌شوید و مجددا شبیه به تفریح قبل، به وسیله‌ی قایقی تندرو، بر روی آب کشیده می‌شوید. هر چقدر که از هیجان این تفریح بنویسم، در حق آن کم لطفی کرده‌ام.

• غواصی

غواصی هم که دیگر نیازی به تعرف ندارد. خودتان بهتر از من می‌دانید که لذت و حس خوب این تفریح چقدر است. بسیاری حتی فقط برای تجربه‌ی غواصی کیش به این جزیره سفر می‌کنند . حاضرند ساعت‌ها منتظر بمانند تا بتوانند چند لحظه‌ای این تفریح آبی را امتحان کنند. مگر کم چیزی است؟ ارتباط نزدیک با حیات زیر را آب را نباید اینگونه سرسری دانست، همین است که این تفریح را تا به این حد محبوب کرده و ما را واداشته تا آن را در بالاترین نقاط لیست خود جای بدهیم.

• پارک آبی اوشن

از برترین تفریحات آبی کیش و البته با اندکی تفوت نسبت به همکارانش و البته پیشنهاد ویژه‌ی کیش تفریحات، به عنوان یک راهنمای تفریحات کیش. پارک آبی اوشن، یک پارک آبی سر باز بوده و شاید در کل خاورمیانه، نظیرش را پیدا نکنید. از بزرگی و عظمت این پارک آبی هم هرچه بگوییم کم گفته‌ایم، ۱۷ راید، ۴ استخر، ماساژ، اسپا و حمام ترکی، کافه، رستوران، فروشگاه، و چنیدین بخش متفاوت دیگر که بهتر است خودتان کشفشان کنید. همین ویژگی‌های منحصر به فرد، این پارک آبی را به یکی از محبوب‌ترین تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ بدل کرده است.

تصویری از پارک آبی اوشن کیش

• جت اسکی

جت اسکی کیش از قدیمی‌ترین تفریحات دریایی کیش، که آوازه‌اش از غرب تا به شرق جهان پیچیده است. تفریحی لوکس و محبوب، سرشار از هیجان و حس خوب و صد البته مناسب کسانی که تشنه‌ی آدرنالین هستند. اماکن فراوانی در کیش هستند که می‌توانید در آن جت اسکی اجاره کرده و تنهایی یا با یک همراه، دل به آب و دریای نیلگون بزنید و حسابی کیف کنید.

• پدل بورد

این تفریح آبی، از جدیدترین تفریحات کیش به حساب می‌آید و از قضا در مدت زمان اندکی، با استقبال بی‌نظیری هم رو به رو شده. پدل بورد کیش، بسته به آبی که در آن هستید، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و خطرناک باشد، هم بسیار آرام و لذت بخش، طوری که دلتان بخواهد هر زمان از هیایو و شلوغی شهر فرار کرده و سریعا دل به آب و دریا بزنید. در پدل بورد، شما سوار بر تخته‌ای مسطح، شبیه به تخته‌ی موج‌سواری می‌شوید و با یک پاروی مخصوص، در دل آب، به آرامی و لطافت، به گردش می‌پردازید. اگر در ایام عید سری به کیش زدید، این تفریح می‌تواند از بهترین تفریحات نوروزی کیش برشمرده شود.

• فلای بورد

شاید اگر می‌خواستیم هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی کیش را در یک فهرست جداگانه در اختیارتان بگذاریم، این تفریح، درست در صدر لیست قرار می‌گرفت. فلای بورد کیش، تفریح دوست‌داشتنی و محبوبی است که در آن، دستگاه مخصوصی را به پا کرده و به دل آب رهسپار می‌شوید. دستگاه آب دریا را با فشار از زیر پایتان به بیرون هدایت کرده و همین فشار باعث می‌شود تا ۱۵ الی ۲۰ متر، بالا روید و به نوعی به پرواز دربیایید. شاید به نظرتان حفظ تعادل و کنترل خودتان تا حدی سخت باشد، اما با آموزش‌هایی که به شما خواهند داد، جای هیچ نگرانی باقی نمی‌ماند.

 

چند تفریح پرهیجان دیگر…

اگر بعد از معرفی تفریحات بالا، هنوز هم راضی نشده‌اید و بار هم دلتان هیجان می‌خواهد، ما همچنان پاسخگوی نیازتان خواهیم بود و باز هم برای رفع خواسته‌های شما، چاره‌ای در آستین خود داریم. به ادامه‌ی مقاله توجه کنید:

• سقوط آزاد (بانجی جامپینگ)

نمی‌دانم نظر شما چیست، اما به نظر من، کسانی که بخواهند این تفریح را تجربه کنند، دیگر چیزی برای از دست دادن در زندگی ندارند! شاید اکنون این جمله به نظرتان طنز باشد، اما حقیقتا توصیف ترس و هیجان سقوط آزاد کیش، از محدوده‌ی کلام خارج است. پرش ارتفاع از دو سکوی ۴۰ و ۶۰ متری، دل شیر می‌خواهد. چه بسا دختران کم سن و سالی را ببینید که با شوق از سکوها می‌پرند و مردانی که هنوز به بالای برج نرسیده پشیمان می‌شوند. خلاصه انتخاب با شماست. همین هیجان بی‌اندازه است که سقوط آزاد را به یکی از بهترین تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ بدل کرده است!

• مجموعه‌ی سافاری

سافاری کیش مجموعه‌ای است بزرگ و عظیم و از هر تفریح پرهیجانی هم که بخواهید در آن پیدا می‌شود. سافاری یک مجموعه‌ی کویری در دل جزیره‌ی کیش است و اگر دلتان حسابی هوس آفرود و بیابان‌گردی کرده است، سافاری را به هیچ عنوان نباید نادیده بگیرید. همانطور که گفتیم، در سافاری همه‌چیز پیدا می‌شود، از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد. از شتر سواری و چند تفریح آبی گرفته، تا آفرود و کارتینگ. از بهترین آیتم های سافاری می‌توان موارد زیر را نام برد:

o آفرود با لندکروز

o موتور باگی

o موتور چهار چرخ

o فوتبال حبابی (زورب بال)

o ماشین کوبنده

o بانجی ترامپولین

o استوانه جادویی

o شترسواری

o کارتینگ

o پینت‌بال

مجموعه سافاری کیش

بانجی ترامپولین، شترسواری،کارتینگ، آفرود

آدرس مجموعه سافاری کیش

چند تفریح مخصوص خانواده‌ها

نمی‌شود در ایام عید، همراه با خانواده به جزیره‌ی کیش سفر کرد، اما یک روز کامل را در کنار آنها و در کانون گرم خانواده نگذراند. در این بخش، قصد داریم تا آن قسم از تفریحات نوروزی کیش را که بیشتر به درد خانواده‌ها می‌خورد، به شما معرفی کنیم، باشد که لذتش در کنار عزیزان، دو چندان شود!

 

• پارک دلفین‌ها

آوازه‌ی این پارک قطعا به گوش شما هم رسیده‌ است. این پارک همانطور که از نامش آشکار است، از اول تا به آخرش اختصاص دارد به هنرنمایی این موجودات کوچک و بامزه‌ی دریایی. دلفین‌های شیرین و بازیگوشی که تعلیم دیده‌اند تا مسافران و گردشگران را با شیرین‌کاری‌هایشان سرگرم کنند و الحق هم در کارشان خبره‌اند. البته این مجموعه به همین جا محدود نمی‌شود؛ پارک دلفین‌های کیش، شامل باغ پرندگان، تونل خزندگان و آکواریوم آب شو و چند بخش مختلف دیگر هم هست تا لذت یک روز خانوادگی را برایتان دوچندان کند.

پارک دلفین های کیش در نوروزآدرس پارک دلفین کیش:

• گشت دریایی با کشتی‌های تفریحی

یکی از تفریحات محبوب و مورد علاقه‌ی خانواده‌های ایرانی، گشت و گذار است. حال اگر این گشت و گردش بر روی آب و با کشتی‌های تفریحی کیش باشد، بدون شک پیش از پیش هم دلچسب و لذت‌بخش خواهد شد. لذت تماشای آبی دریا و ساحل نقره‌فام و افق طلایی، از توانایی من نویسنده خارج است اما هر چقدر هم بگویم، تا خود به چشم نبینید فایده‌ای ندارد. همین زیبایی‌هاست که گردش‌ها دریایی را به یکی از بهترین تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ تبدیل کرده. از برترین گشت‌ها دریایی می‌توان به گشت با کشتی آکواریوم و گشت با قایق فرانسوی اشاره کرد.

کشتی آکواریوم در نوروز

گشت با قایق فرانسوی در نوروز

• جنگ‌های شبانه کیش

از دیگر تفریحاتی که در این چند سال اخیر حسابی رشد کرده و به محبوییت بالایی رسیده، جنگ‌های شبانه کیش است. برترین شومن‌ها، خواننده‌ها، کمدین‌ها، بیت‌باکسرها و هنرمندان و افراد بااستعداد بسیاری، در جنگ‌های شبانه‌ای که هر شب در کیش برگزار می‌شود، به هنرنمایی و اجرا می‌پردازند و حدود سه ساعت، شما را از این دنیای پراسترس و خسته‌کنند جدا کرده و به جایی دیگر می‌برند. به علاوه، به دلیل وجود پاندمی کرونا، تمام پروتکل‌های بهداشتی هم با دقت رعایت می‌کنند، پس جای هیچ نگرانی نیست و می‌توان به عنوان یکی از بهترین تفریحات کیش در کرونا به آن نگریست.

جنگ های سبانه کیش در نوروز

کیش گردی و اماکن تاریخی و فرهنگی

نمی‌شود به جزیره‌ی کیش سفر کرد اما سری به اماکن تاریخی آن نزد، یا اینکه به گردش در داخل خود جزیره نپرداخت. گویی که بدون آنها سفر به کیش کامل نشده و اصلا ناقص است. در این قسمت، به معرفی بهترین اماکن تاریخی و فرهنگی و طبیعی جزیره می‌پردازیم، در آخر خودتان متوجه خواهید شد که چرا آنها، در لیست بهترین تفریحات نوروزی کیش قرار گرفته‌اند.

• شهر زیرزمینی کاریز

این شهر، شاهکار معماری باستانی ایران است. شهری خارق‌العاده‌ای که در که عمق ۱۴ متری دل زمین ساخته شده و هم نمونه‌ای است از معماری ایرانی و هم در هماهنگی و هارمونی کامل با آب و هوا و اقلیم جزیره‌ی کیش قرار دارد، طوری که گویا گذشتگان و نیاکان ما، بیشتر به مادر طبیعت عشق می‌ورزیده‌اند. کاریز کیش بسیار دیدنی است، شهری است در دل زمین که با سقف‌های مرجانی و سیستم شگفت‌انگیز تصفیه‌ی آبش، دل هر گردشگر و مسافری را می‌رباید.

به علاوه به عنوان مژده‌ای به دوستداران تاریخ، باید به عرض کنم که شهر باستانی حریره نیز درست در نزدیکی همین شهر قرار دارد که البته دیدن آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.

شهر زیرزمینی کاریز کیش در نوروز
شهر باستانی حریره کیش در نوروز

آدرس  شهر باستانی حریره کیش

• جزیره‌ی هندورابی

جزیره‌ای کوچک که در حد فاصل بین جزیره‌ی کیش و لاوان قرار دارد و طبیعت بکر آن، مسافران و گردشگران زیادی را هر سال نسبت به سال قبل، به خود جذب می‌کند. کسانی که تشنه‌ی گردش در مناطق بکر طبیعی هستند و شیفته‌ی مناطق کویری جنوب ایران‌اند، این جزیره می‌تواند به عنوان بهشتی برایشان برشمرده شود. به علاوه بد نیست بدانید که جزیره هندورابی اکنون جزو منطقه‌ی آزاد کیش به حساب می‌آید. از مناطق دیدنی آن به غیر از طبیعتش، می‌توان به بقایای مسکن پرتغالی‌ها از زمان صفویه، اشاره کرد. طبیعت و مناظر بکر، بازدید از این جزیره را به یکی از تفریحات نوروزی کیش تبدیل کرده است.
جزیره هندورابی کیش

آدرس جزیره هندورابی

• اسکله‌ی تفریحی کیش

از شلوغ‌ترین و پربازدیدترین سواحل کیش که شب و روز نمی‌شناسد و در هر زمانی که به آن مراجعه کنید، پر از مسافر و گردشگر خواهد بود. اسکله‌ی بزرگ و زیبایی که تا ۵۰۰ متر در دل دریا پیشروی کرده و منظره‌ی بی‌نظیری را از افق طلایی خلیج فارس برایتان به ارمغان می‌آورد. به علاوه بهترین تفریحات آبی را هم می‌توان در همین اسکله‌ی بزرگ و محبوب پیدا کرد. اسکله‌ی تفریحی کیش هم یکی از اماکنی که است که هنگام سفر نوروزی، بازدید از آن را به هیچ عنوان نباید از دست داد.

اسکله تفریحی کیش در نوروز


سوالات پرتکرار و متداول

ار مفیدترین بخش‌های این مقاله، همین بخش سوالات متداول است. در این بخش، به سوالاتی می‌پردازیم که ممکن برای هر کسی پیش آمده باشد.

۱. آب و هوای کیش در ایام نوروز چگونه است؟

بسیار مطبوع و خنک همراه با نسیم‌های دلنواز. دمای هوا بین ۱۹ تا ۲۲ درجه. این فصل بهترین زمان برای سفر به کیش است.

۲. از برترین تفریحات آبی کیش در نوروز ۱۴۰۰ کدامند؟

پاراسل، شاتل، غواصی، چت اسکی، فلای بورد و پدل بورد از بهترین تفریحات نوروزی کیش هستند.

۳. کدام رستوران‌ها برای بازدید از کیش در نوروز بهترند؟

از بهترین رستوران‌های کیش هنگام سفر نوروزی، می‌توان رستوران پدیده، شاندیز صفدری، باراکودا، میرمهنا، کوه نور و بام رویایی را نام برد.

۴. در هنگام تفریحات نوروزی کیش، از کدام روستا دیدن کنیم؟

روستای باغو کیش، یکی از بهترین و دنج‌ترین روستاهای کیش به هنگام بازدید نوروزی خواهد بود.

۵. آیا می‌توان هنگام سفر به کیش در نوروز، به کشتی یونانی هم سر زد؟

بازدید از کشتی یونانی کیش در هر زمان از سال ممکن است و هیچ محدودیتی به همراه نخواهد داشت.

سخن پایانی…

یکی از مهم‌ترین و شلوغ‌ترین مقاصد گردشگری در ایام نوروز، جزیره‌ی کیش است. این جزیره در عین اینکه کوچک است و شاید چندان مساحتی نداشته باشد، اما دنیای بزرگی را در دل خود جای داده است. در این مقاله ما قصد داشتیم تا تفریحات کیش در نوروز ۱۴۰۰ را به شما معرفی کنیم و با ذکر جزییات تک‌تکشان را به شما معرفی کنیم.

ما کیش تفریحات هستیم، راهنمای سفر به کیش و البته فروش تخفیفات کیش. به کمک ما می‌توانید از قیمت تفریحات کیش اطلاع حاصل کرده و با خرید تخفیف، سفر اقتصادی‌تری داشته باشید، چون شعار ما همیشه این است که تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *