بدون شک، همه‌ی کسانی که حداقل یک بار به جزیره کیش سفر کرده باشند، به خوبی می‌دانند که این جزیره، با همه‌ی شهرهای ایران متفاوت است. این جزیره، به معنای واقعی کلمه، قطب صنعت توریسم در ایران است، به علاوه این جزیره جزو مناطق آزاد تجاری هم به حساب می‌آید. همین تفاوت عمده و آشکار بین کیش و سایر شهرهای ایران، باعث شده تا قوانین و مقررات کیش با هر جای دیگر فرق داشته باشد. به جرئت می‌توان گفت که کیش قانونمندترین شهر کشور بوده و این قانونمندی را هم مدیون اجرای سفت و سخت آن، و هم مدیون فرهنگ مردم این جزیره هستیم.

در این مقاله از «کیش تفریحات» به عنوان یک راهنمای سفر به کیش، قصد داریم تا نگاهی به قوانین و مقرراتی که خاص این جزیره هستند، داشته باشیم. به یاد داشته باشید که قیمت تفریحات کیش را می‌توانید در وبسایت ما مشاهده فرمایید و تخفیف تفریحات کیش را نیز خریداری کنید، زیرا ما اعتقاد داریم که: تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

کیش؛ امن‌ترین شهر ایران

کیش را نمی‌شود با سایر شهرهای ایران مقایسه کرد؛ این جزیره آنقدر با سایر شهرهای کشورمان متفاوت است که گویا اصلا نه یک شهر ایرانی، بلکه شهری اروپایی است. همه چیز در این جزیره از نظم خاصی برخوردار است که جریان زندگی را برای گردشگران و همچنین برای ساکنان خود جزیره، آسان و البته دلپذیر می‌کند. این جریان زیبای زندگی را، مدیون قوانین جزیره کیش هستیم. قوانینی سفت و سخت و متفاوت، که بدون شک اگر همکاری مردم وجود نداشت، هیچ‌گاه محقق نمی‌شد.

این قوانین و مقررات هر زمینه و موضوعی را در بر می‌گیرد. می‌دانید که تفریحات آبی کیش در کل خاورمیانه معروف است؛ یکی از موضوعاتی که قوانین و مقررات کیش به آن توجه دارد، همین موضوع است. به علاوه‌ی هزاران مبحث دیگر که از راهنمایی و رانندگی گرفته تا ساعات کار مراکز خرید و قوانین و آداب اجتماعی را شامل می‌شود. در ادامه، نگاهی به مهم‌ترین قوانین این جزیره خواهیم داشت.

بهترین تفریحات آبی کیش

جهت اطلاعات و راهنمایی بیشتر در خصوص تفریحات کیش می توانید با پشتیبانی سامانه کیش تفریحات از طریق تماس مستقیم و واتس آپ  در ارتباط باشید.

ارتباط از طریق واتس آپ

 

قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش

شاید بتوان گفت که بارزترین وجه تمایز قوانین جزیره کیش با سایر شهرهای ایران، قوانین راهنمایی و رانندگی در آن باشد. این موضوع با یک نگاه ساده و سطحی در داخل شهر، به راحتی می‌توان به این موضوع پی برد. خیابان‌های کیش همواره خلوت و تمیز هستند، به علاوه برای عابران پیاده بسیار امن بوده و هیچ‌گاه هم شاهد چیزی به اسم ترافیک در آن نخواهید بود.

از عمده‌ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• بوق زدن در هر نقطه‌ای از کیش مطلقا ممنوع است.

• رعایت حق تقدم بسیار حائز اهمیت است.

• استفاده‌ همیشگی از چراغ راهنمایی از شروط اصلی رانندگی در کیش است.

• اگر عابری از روی خطوط عبور می‌کرد، موظف هستید تا برایش توقف کنید.

• دنده عقب رفتن در خیابان از خطوط قرمز است.

• انداختن زباله از داخل ماشین بر روی زمین، بسیار ناپسند است و البته جریمه هم به دنبال خواهد داشت.

• اجاره ماشین در کیش مرسوم است؛ دفترچه اجاره (Rent) همواره باید همراهتان باشد.

• ظاهر کثیف و آلوده‌ی ماشین هم جریمه در پی خواهد داشت.

• نرخ تاکسی در کیش ثابت و مصوب است، به علاوه تاکسی‌های سفید فقط برای دربست هستند.

اما در مورد حداکثر سرعت ماشین‌ها هم قوانین متفاوتی وجود دارد. در جزیره کیش، بیشترین سرعتی که می‌توان در داخل شهر با آن رانندگی کرد معمولا ۶۰ کیلومتر در ساعت است. این سرعت در جاده‌های فرعی و بزرگراه‌ها، به ۸۰ کلومتر در ساعت افزایش پیدا می‌کند.

درست مثل همه‌ی شهرهای ایران، در کیش هم دوربین کنترل سرعت وجود دارد. کسانی که ماشین اجاره کرده‌اند، باید حسابی حواسشان را جمع کنند، چون بر طبق قوانین و مقررات کیش، در صورت تجاوز، بلافاصله با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. گذشته از مسائل بالا، اگر عاشق رانندگی پرهیجان و پرسرعت هستید، شاید بد نباشد که سری به مجموعه سافاری کیش بزنید.

قوانین و مقررات کیش برای گردشگران

در جزیره‌ زیبای کیش نه تنها حد و حدود خاصی برای رانندگی تعریف شده، بلکه قوانین خاصی برای گردشگران و مسافران عزیز هم وجود دارد. قوانین جزیره کیش در بخش گردشگری، کمک می‌کند تا از بی‌نظمی در این امور جلوگیری شود، حق کسی ضایع نشود و همه بتوانند با خیالی راحت، از این جزیره کمال لذت را ببرند.

به تعدادی از مهم‌ترین قوانین در این زمینه توجه کنید:

• گردشگران باید حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر اتاق هتل را تخلیه کنند، زمان تحویل اتاق هم ساعت ۱۴ است.

• ساعت کاری تمامی بازارها و مراکز خرید از ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر، و از ۵ عصر تا ۱۰ شب است.

• گردشگران حق چادر زدن در جزیره را ندارند، به جز ایام عید و آن هم در مناطق مخصوص

• به یاد داشته باشید که آب جزیره کیش آشامیدنی نیست.

• شنا کردن در سواحل جزیره ممنوع است؛ می‌توانید به پلاژها مراجعه کنید و یا اینکه به پارک آبی اوشن بروید.

عکس از پارک اوشن

یک نکته‌ی جالب توجه…

از آنجایی که جزیره کیش یک منطقه‌ی آزد تجاری به حساب می‌آید، قوانین آن نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای اتباع خارجی هم کمی متفاوت است. بر طبق قوانین و مقررات کیش، اتباع و یا توریست‌های غیر ایرانی می‌توانند تا حداکثر ۳۰ روز، بدون ویزا در این جزیره حضور داشته باشند. بعد از این مدت، لازم است تا نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند.

سوالات متداول

۱. امنیت جزیره کیش چقدر است؟

به لطف قوانین جزیره کیش، که حسابی سفت و سخت هم اجرا می‌شوند، این جزیره یکی از امن‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید.

۲. وضعیت ترافیک در جزیره کیش چگونه است؟

از آنجایی که قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش بسیار دقیق اجرا می‌شود و نظارت فراوانی بر آن وجود دارد، شما هیچ‌گاه در کیش شاهد ترافیک نخواهید بود.

۳. حداکثر سرعت مجاز بر طبق قوانین و مقررات کیش چقدر است؟

حداکثر سرعت مجاز در داخل شهر حدود ۶۰ و در معابر فرعی، حداکثر ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

.

.

۴. ساعت check in و check out در هتل‌های کیش به چه صورت است؟

شما باید حداکثر تا ساعت ۱۲ اتاق را تخلیه کنید. ساعت تحویل اتاق هم ۲ بعد از ظهر می‌باشد.

۵. آیا آب لوله‌کشی در کیش قابل شرب است؟

آب لوله‌کشی کیش قابل آشامیدن نیست، همواره با خود آب معدنی به همراه داشته باشید.

سخن پایانی

کیش بهشت برین ایران است. این جزیره حسابش از تمام شهرهای کشور عزیزمان جداست، اما با این حال، نشانگر فرهنگ و اصالت واقعی ایران هم هست. شاید مهم‌ترین چیزی که بتوان آن را وجه تمایز این جزیره با سایر شهرها برشمرد، قوانین و مقررات کیش باشد. راز اصلی شکوه و آرامش کیش، دقیقا همین قوانین سفت و سخت آن است. البته نباید فرهنگ و شعور مردم را هم از قلم انداخت.

در این مقاله از «کیش تفریحات»، ما به عنوان یک راهنمای تفریحات کیش، مسئله‌ی مهم قوانین و مقررات را بررسی کردیم و دیدیم که تا چه اندازه اهالی کیش و گردشگران به این قوانین احترام می‌گذارند.

در پایان فراموش نکنید که وبسایت یک مرجع دقیق برای اطلاع از قیمت تفریحات کیش و البته خرید تفریحات کیش می‌باشد. فراموش نکنید که

تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *