در ادامه راهنمای سفر به کیش ممکن است آرزوی خیلی از ما باشد. آرزویی که بسیاری از ما، شاید سال‌ها برایش برنامه‌ریزی کرده باشیم. کیش از بهترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی ایران است و به عبارت دیگر، مهد تفریحات آبی و دریایی هم به حساب می‌آید. سفر به این جزیره با هر سفری که تا به حال رفته‌اید متفاوت خواهد بود، طوری که خاطره‌ی خوشش تا سال‌های سال با شما باقی می‌ماند. اما تا به حال پیش خود فکر کرده‌اید که هزینه سفر به کیش چقدر خواهد شد؟ در این مقاله از «کیش تفریحات»، ما قصد داریم تا به عنوان یک راهنمای سفر به کیش، درباره‌ی هزینه سفر سه روزه به کیش برای شما صحبت کنیم.

معمولا تمامی این قیمت‌ها متغیر هستند و به احتمال زیاد، در طول چند ماه آتی تغییر خواهند کرد. به همین دلیل ما سعی می‌کنیم تا میانگین هزینه‌ها را به شما ارائه دهیم و فقط ذهنتان را نسبت به این امر باز کنیم. توجه داشته باشید که می‌توانید به روزترین قیمت تفریحات کیش را در وبسایت ما مشاهده کنید و نسبت به خرید تخفیف کیش اقدام کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید، زیرا که تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

قدم اول، در چه فصلی به کیش برویم؟

به عنوان اولین نکته در این مقاله به عنوان یک راهنمای هزینه سفر به کیش، باید بدانید هر قیمتی و هزینه‌ای که در این نوشته مشاهده می‌فرمایید، بستگی به این دارد که در چه موقعی از سال، به کیش سفر کرده‌اید. کیش در هر فصلی از سال، ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارد که البته در هزینه‌های سفر هم تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

بیایید برای سفر به کیش، سال را به دو نیمه تقسیم کنیم. نیمه‌ی اول شامل تانبستان و پاییز و نیمه‌ی دوم شامل فصل زمستان و بهار. در نیمه‌ی اول، یعنی فصول تابستان و پاییز، هوای جزیره کیش بسیار گرم است و شاید سفر برای خیلی از افراد طاقت‌فرسا و چه بسا غیر ممکن باشد. در این فصل جزیره‌ی کیش بسیار خلوت است. مراکز خرید کیش همگی اجناس خود را حراج کرده و با قیمت کمتری می‌فروشند، به علاوه هزینه بلیط، به خصوص هواپیما، تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر در نیمه‌ی دوم سال، یعنی فصول زمستان و بهار، اوج شلوغی جزیره به حساب می‌آید. در این فصول آب و هوای جزیره بی‌نظیر است و مسافران بسیاری به سمت کیش راهی می‌شوند. در این فصل به دلیل کثرت گردشگر، همه‌ی قیمت‌ها افزایش یافته و همه‌ چیز گران می‌شود. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، لازم است به فصل سفرتان توجه خاصی داشته باشید. در پایان، انتخاب بهترین فصل سفر به کیش، تماما به نظر خودتان بستگی دارد.

قدم دوم؛ در راه کیش

راه برای سفر به کیش فراوان است. کیش شاید دور افتاده باشد، اما هیچ زحمتی برای سفر به کیش متوجه مسافران و گردشگران نخواهد بود. در موضوع هزینه سفر سه روزه به کیش، باید به رفت و آمد هم توجه ویژه‌ای نشان داد و قبل از سفر، فکر همه چیز را کرد. البته توجه داشته باشید که در این مورد، ممکن است سفرهای دسته‌جمعی به نفعتان باشد و حسابی هزینه‌هایتان را کاهش دهد.

• سفر به کیش با هواپیما

شاید این راه از هر راه دیگر برایتان بیشتر خرج بردارد. سفر با هواپیما اگرچه راحت‌ترین راه برای رسیدن به جزیره کیش است، اما خب به هرحال هر چیز عوضی دارد و عوض این راحتی، صرف هزینه‌ی بیشتر است. معمولا برای سفر به کیش با هواپیما، برای هر رفت و هر برگشت، باید چیزی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خرج کنید. توجه داشته باشید که در تعطیلات، این قیمت بسیار بیشتر خواهد شد. از طرفی، خرید بلیط لحظه آخری می‌تواند هزینه شما را کاهش دهد.

• سفر به کیش با قطار

قطار هم از راه‌های آسان سفر به کیش است، مثل هواپیما راحت نیست، اما هزینه‌اش بسیار کمتر خواهد شد. برای سفر با قطار، ابتدا باید خود را به بندرعباس برسانید. هزینه بلیط قطار چیزی بین ۷۰ الی ۱۳۰ هزار تومان خواهد شد. از بندر عباس تا کیش را هم می‌توان با قایق رفت که هزینه آن چیزی حدود ۵۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. در کل هزینه سفر با قطار، شاید نصف سفر با هواپیما باشد.

• سفر به کیش با اتومبیل شخصی

نکته‌ی مهم این نوع سفر که همین اول باید یاددآوری کنم، این است که ورود ماشین شخصی به جزیره کیش ممنوع است؛ مگر در ایام عید نوروز. در سایر مواقع باید ماشین را در پارکینگ بنادر پارک کنید و خودتان به کیش بروید. (که البته هزینه پارکینگ را نباید از قلم انداخت) برای ورود به جزیره باید عوارض بپردازید. هزینه آن چیزی حدود ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. به علاوه، هزینه کشتی حمل اتومبیل هم چیزی حدود ۱۷۵ هزار تومان می‌شود. خلاصه اینکه سفر با اتومبیل شخصی نزدیک به ۸۰۰ هزار تومان برای شما هزینه در بردارد.

قدم سوم؛ اقامت در جزیره کیش

قدم بعدی در بحث برآورد هزینه سفر سه روزه به کیش، مسئله‌ی اقامت در این جزیره است که البته شاید بسیار هم حائز اهمیت باشد. البته به لطف طیف وسیع هتل‌ها و اقامتگاه‌های کیش، دستتان در این زمینه بسیار باز خواهد بود و اصلا هم جای نگرانی وجود نخواهد داشت. تنها چیزی که در این میان بر انتخاب شما تاثیر می‌گذارد، مسئله‌ی بودجه‌ی شخصی شماست.

به طور کلی می‌توان هتل‌ های کیش را به سه دسته تقسیم کرد:

• هتل‌های لوکس و درجه یک

در جزیره کیش حدود ۱۰ هتل درجه یک و لوکس وجود دارد. (پنج ستاره) امکانات این هتل‌های ورای حد تصور است و سرویس و کیفیت آن‌ها مثال زدنی است. اقامت در این هتل‌ها را تا عمر دارید فراموش نخواهید کرد. البته باید توجه داشت که هزینه اقامت در این هتل‌ها هم بسیار بالاست. معمولا برای اقامت در این هتل‌ها باید از شبی حدود یک میلیون، تا شبی حدود ۴ میلیون هزینه کنید. از هتل‌های پنج ستاره کیش می‌توان هتل ترنج، شایگان، سورینت مریم و داریوش را نام برد.

• اقامت در هتل‌های متوسط

این هتل‌ها، در کیفیت و امکانات شاید چندان تفاوتی با هتل‌های پنج ستاره نداشته باشند، اما هزینه‌ی اقامت در آن‌ها به طور چشمگیری کمتر است. قیمت اقامت در هتل‌های متوسط، معمولا از شبی حدود ۵۰۰ هزار تومان، تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. از بهترین هتل‌های متوسط می‌توان هتل شایلی، هتل گراند، هلیا و فلامینگو را نام برد.

• اقامت در هتل‌های ارزان و نازل، و یا اجاره ویلا

در آخر برای کاهش حداکثری در هزینه‌ سفر سه روزه کیش، می‌توان در هتل‌های ارزان هم اقامت کرد. توجه داشته باشید که سفر شما فقط سه روز است؛ یعنی زمان زیادی را در هتل نخواهید بود، به همین دلیل شاید وسواس زیادی در انتخاب هتل، چندان منطقی نباشد. هزینه هتل‌های نازل کیش از شبی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. گذشته از هتل، اگر دسته جمعی به کیش سفر می‌کنید، می‌توانید نسبت به اجاره ویلا هم اقدام کنید و هزینه را بین خود تقسیم کنید.

هتل های کیش در سفر سه روزه کیش

قدم چهارم؛ خورد و خوراک در کیش

یکی دیگر از مسائلی که بسیار مورد توجه خانواده‌های ایرانی است، موضوع خورد و خوراک در سفر است. البته هستند عده‌ی بسیاری که این موضوع چندان برایشان اهمیت ندارد. اما به هر حال ذکر این موضوع در برآورد هزینه سفر سه روزه به کیش مهم است. باز هم باید اشاره کنیم که تنوع رستوران‌ها در کیش بسیار بالاست و این مسئله دست شما را حسابی در کنترل هزینه‌ها باز خواهد گذاشت. رستوران های کیش بسیار زیاد هستند، هر نوع سلیقه غذایی و هر بودجه‌ای را هم پوشش خواهند داد.

رستوران لاکچری و دریایی و درجه یک در جزیره کیش بسیار فراوان است؛ رستوران شاندیز صفدری، میرمهنا، پدیده، کوه نور، بارکودا و کف شیشه‌ای بام، از منحصر به فردترین و باکیفیت‌ترین رستوران‌ها موجود در کیش هستند. غذاهای این رستوران از بهترین غذاهای کیش بوده و البته از همه هم گران قیمت‌تر می‌باشد. شاید فقط یک یا دو وعده صرف در غذا در چنین رستوران‌هایی منطقی باشد.

از طرف دیگر رستوران ارزان قیمت هم در کیش کم نیست. رستوران‌های ارزان کیش شاید به پای رستوران‌های درجه یک نرسند، اما باز هم کیفیت‌شان از خیلی اماکن دیگر بالاتر است. رستوران‌هایی همچون بومرنگ، خانه سوخاری، ایران‌ویچ، بابا قدرت و پاتوق، از ارزان ترین‌ها هستند. به طور کلی حداقل هزینه‌ی خورد و خوراک را باید بر ۵۰ هزار تومان پایه گذاشت.

در آخر، اگر دوست داشتید می‌توانید با خرید مواد اولیه، خودتان برای طبخ غذا آستین بالا بزنید و هزینه‌هایتان را حسابی کاهش دهید.
می توانید در این باره مقاله در کیش کجا غذا بخوریم؟ را مطالعه کنید.

بهترین رستوران های کیش

جهت اطلاعات و راهنمایی بیشتر در خصوص تفریحات کیش می توانید با پشتیبانی سامانه کیش تفریحات از طریق تماس مستقیم و واتس آپ در ارتباط باشید.

ارتباط از طریق واتس آپ

قدم آخر؛ هزینه تفریحات در کیش

اصلا مگر هدف از سفر به کیش، چیزی جز تفریح و سرگرمی است؟ هر کسی که قصد رفتن به کیش را می‌گیرد، در نهایت هدفش لذت از تفریحات بی‌نظیر کیش است. جزیره کیش هم هزار ماشاالله، قطب تفریحات ایران است. هر تفریحی که فکرش را کنید در جزیره‌ی زیبای کیش پیدا می‌شود و هر سن و سال و هر نوع سلیقه‌ای را هم در بر می‌گیرد. به پیشنهاد ما، بهتر است تا در بحث هزینه سفر سه روزه به کیش، بخش اعظم بودجه‌ی خود را فقط به تفریحات کیش اختصاص دهید.

تفریحات موجود در کیش را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

• تفریحات آبی

مهم‌ترین بخش تفریحات سفر، به طور ویژه اختصاص به تفریحات آبی کیش دارد. کیش به باور خیلی از گردگشران، مهد تفریحات آبی ایران است. از محبوب‌ترین تفریحات آبی این جزیره می‌توان به پاراسل کیش، شاتل کیش، جت اسکی، بنانا و غواصی اشاره کرد. هزینه‌ی این تفریحات چیزی بین ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برایتان خرج خواهد برداشت.

بهترین تفریحات آبی کیش

جهت اطلاعات و راهنمایی بیشتر در خصوص تفریحات کیش می توانید با پشتیبانی سامانه کیش تفریحات از طریق تماس مستقیم و واتس آپ  در ارتباط باشید.

ارتباط از طریق واتس آپ

• تفریحات غیر آبی

دسته‌ی دیگر تفریحات موجود در کیش هم اختصاص به تفریحات غیر آبی دارد. این نوع تفریحات بیشتر شامل مناطق تاریخی، مثل شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حریره، و البته جنگ‌ های شبانه کیش و سافاری می‌باشد. استفاده از این تفریحات هم از ۵۰ هزار تومان به بالا برایتان هزینه در بر خواهد داشت.

تفریحات غیرآبی کیش در هزینه سفر سه روزه کیش

سخن پایانی

سفر به کیش به یقین یک سفر خاطره‌انگیز و به یاد ماندنی برای هر ایرانی خواهد بود. جزیره کیش باغ آروزهاست و بهشتی است برای گردش و تفریح و استراحت و گذراندن اوقات فراغت. اما مهم‌ترین بحث در این دوره و زمانه و البته با وضع موجود در کشور، موضوع برآورد و مدیریت هزینه‌هاست. در سفر به جزیره‌ی کیش هم محاسبه هزینه و همینطور تلاش برای کاهش آن‌ها، امری مهم و حیاتی تلقی خواهد شد.

در این مقاله از «کیش تفریحات»، ما به عنوان یک راهنمای سفر به این جزیره رویایی، هزینه سفر سه روزه به کیش را برایتان محاسبه کردیم و جزییات آن را برایتان شرح دادیم. در آخر باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که شما می‌توانید با مراجعه به سایت ما، از قیمت تفریحات کیش مطلع شوید. به علاوه با خرید تخفیف تفریحات کیش، هزینه‌های سفر خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

زیرا که ما اعتقاد داریم تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده.

سوالات متداول

۱. سفر سه روزه به کیش در کدام فصل ارزان‌تر است؟

معمولا فصل تابستان و پاییز، خلوت‌ترین و ارزان‌ترین فصول برای سفر به کیش هستند. در مقابل زمستان و بهار هم گران‌تر بوده و هم شلوغ‌تر است.

۲. هزینه سفر به کیش با هواپیما را چگونه می‌توان کاهش داد؟

هزینه سفر به کیش با هواپیما، نسبت به بسیاری از پروازها ارزان‌تر بوده و در همه‌ی ایام وجود دارد. خرید بلیط لحظه آخری و یا پرهزیز از سفر در ایام تعطیل می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

۳. آیا می‌توانیم در سفر به کیش با ماشین شخصی خودمان وارد جزیره شویم؟

خیر این کار ممکن نیست؛ مگر در ایام نوروز. که البته باید برای ورود، چیزی حدود ۲۰۰ هزار تومان هم عوارض ورود پرداخت کنید.

.

.

۴. در سفر سه روزه به کیش، آیا می‌توان هتل اقتصادی و ارزان هم پیدا کرد؟

تعداد هتل‌های کیش بسیار زیاد است. اصولا هتل‌های کیش به سه دسته لوکس، متوسط و نازل تقسیم‌بندی می‌شوند که می‌توانید بنا بر بودجه خود، چندین انتخاب داشته باشید.

۵. در سفر به کیش، برای کاهش هزینه تفریحات چه کاری می‌شود انجام داد؟

مراجعه به سایت‌های فروش تخفیف کیش، می‌تواند راهکار خوبی برای کاهش هزینه تفریحات باشد. پیشنهاد ما به شما، وبسایت کیش تفریحات است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *