کیش، پرطرفدارترین مقصد گردشگری ایران؛ اما چرا؟

جزیره کیش نگینی است که پهنه‌ی دریای نیلگون خلیج فارس، قرص و استوار آرمیده و هزاران سال است که که با غرور، به افق طلایی رنگ، خیره شده است. اصلا چرا اینگونه نباشد؟ سالیان سال است که ایرانیان گرامی‌اش می‌دارند و در دل قلب و دل خود جایش می‌دهند، تاجِ سرشان می‌کنند و فراوان، در آن اوقات می‌گذارنند. در این حالت غرور کمترین چیزی است که می‌توان به آن دچار شد. اما آیا تا به حال پرسیده‌اید که چرا کیش تا به این حد محبوب است؟

کیش از قدیم‌الایام محبوب و معروف بوده و همواره به عنوان یک شاهراه از آن یاد می‌شده. در این سالیان اخیر هم که خودتان به خوبی آگاهید، شهرت آن دو چندان شده و چهار گوشه‌ی عالم را گرفته. تفریحات آبی بی‌نظیر، طبیعت بکر، آثار باستانی و تاریخی، موزه‌های متعدد و مراکز خرید بی‌شمار، تنها گوشه‌ای از دلایل محبوبیت کیش هستند.

ما در این مقاله از کیش تفریحات، به عنوان یک راهنمای تفریحات کیش، در خدمتتان حاضریم تا از دلایل پرطرفدار بودن کیش با شما حرف بزنیم و علت اصلی این مسئله را برایتان موشکافی کنیم. به علاوه، فراموش نکنید که شما می‌توانید به کمک وبسایت ما از قیمت‌ تفریحات کیشآگاه شوید و همه را با بهترین قیمت و بهترین تخفیف، تهیه کنید، زیرا شعار ما این است که تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

چرا باید به جزیره‌ی کیش سفر کنیم؟

روزی را پیش خود تصور کنید که بالاخره بعد از مدت‌های مدید، اندکی فرصتی را برای استراحت و تن‌آسایی به دست آورده‌اید. پیش خانواده می‌نشینید و با خود فکر می‌کنید که کدام مقصد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای یک مسافرت چند روزه باشد. همه نظری می‌دهند و ایده‌ی خود را بیان می‌کنند. از بین همه‌ی آنها، فقط نام جزیره‌ی کیش به دلتان می‌نشیند و ذهنتان را درگیر می‌کند.

می‌دانید که تفریحات دریایی کیش، زبانزد خاص و عام است و شهرت آن دهان به دهان می‌گردد. اما هیچ فکر کرده‌اید که چرا کیش اینقدر پرطرفدار است؟ اصلا چه دلیلی وجود دارد که این جزیره‌ی کوچک تا به این گردشگر به خود جذب می‌کند؟ این گردشگران در کیش چه دیده‌اند که اینقدر جذبش شده‌اند؟ کیش چه چیز منحصر به فردی به آنها ارائه می‌دهد؟

اول از همه اینکه جاهای دیدنی کیش فراوان است. در کیش همه چیز پیدا می‌شود. کیش تفریحات آبی بسیار دارد. برای خرید کردن و پاساژگردی ایده‌آل است. کیش موزه‌های بسیاری دارد. اماکن تاریخی کیش بی‌شمارند، کیش طبیعت بکری دارد، امکانات رفاهی کیش مثال زدنی است، راه‌های سفر به آن زیاد است، امنیت کیش بسیار عالی است. تمامی این دلایل، از جمله دلایلی هستند که باعث محبوبیت کیش شده‌اند. که البته به تفصیل، به هر کدام خواهیم پرداخت.

آب و هوای بی‌نظیر، آن هم در زمستان!

جزیره‌ی کیش، آب و هوایی گرم و نیمه مرطوب دارد. دمای هوای آن در طول روز و شب یکسان است و البته تغییر چندانی هم در تمام طول سال نمی‌کند و  میانگین آن حدود ۲۷ درجه می‌باشد و این بهترین دمایی است که می‌توان یافت. بارش جزیره‌ی کیش چندان زیاد نیست، اما هوای آن به شدن مرطوب است، به خصوص در دو ماه اول تابستان، یعنی تیر و مرداد.

کیش تابستان‌های طاقت‌فرسایی دارد و سفر در این ماه‌ها چندان توصیه نمی‌شود. در مقابل، آب و هوای کیش در فصل زمستان،  بهشتی است. میانگین هوا بین ۱۹ تا ۲۲ درجه است و نسیم خنک دریا، همواره پوستتان را نوازش می‌کند. در شرایطی که کل کشور غرق در باران و سیل و برف و یخ است، بدون شک این آب و هوا معجزه خواهد بود. گذشته از آن، اگر عاشق باران هستید و از قدم زدن در زیر آن کمال لذت را می‌برید، می‌توانید اواخر پاییز به کیش سفر کرده و شاهد باران‌های موسمی آن باشید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی موزه‌های کیش؛ پنجره‌ای به سوی تمدن و فرهنگ ایرانی

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل پرطرفدار بودن کیش، همین آب و هوای بی‌نظیرش در زمستان باشد. خلاصه اینکه، می‌توان ادعا کرد بهترین فصل سفر به کیش ، همین فصل است. اما مهم‌تر از هر چیز دیگر، بد نیست بدانید که فصل ارزانی و حراج، تخفیف‌های فراوان و بلیت‌های ارزان، فصل تابستان است. چون در این فصل مسافر بسیار کم بوده و جزیره بسیار خلوت است. به همین دلیل اگر سفر اقتصادی و مقرون به صرفه می‌خواهید و با گرمای هوا هم مشکلی ندارید، تابستان مناسب خواهد بود.

عکس از کیش

طبیعت بکر و منحصر به فرد کیش

شاید پیش خودتان فکر کنید که جزیره‌ی کیش، زیادی مدرن است و با این همه ساخت و سازی که در آن انجام شده، دیگر خبری از طبیعت و پوشش گیاهی در آن نیست. اما ما به عنوان یک راهنمای سفر به کیش ، به شما اثبات خواهیم کرد که این حرف غلط است. هنوز که هنوزه، کیش مناطق بکر و دست‌نخورده‌ی فراوانی دارد که از شر و آفت ساخت و ساز، در امان مانده‌اند.

به طور مثال، سواحل صخره‌ای کیش، درختان باستانی و پوشش گیاهی بومی، روستاهای قدیمی و پارک‌های زیادی در کیش وجود دارد که مهر تاییدی بر ادعای ما هستند. پس با این وجود چرا عده‌ی بسیاری خیال می‌کنند که کیش عاری از هر گونه پوشش گیاهی و طبیعت بکر است؟ جوابش آسان است، زیرا که آنطور که باید و شاید به این مناطق بکر کیش توجه نشده و آنقدرها که می‌بایست، شناخته نشده‌اند. ولی در مقابل، کسانی که در امر گردشگری کارکشته و پیشکسوت محسوبی می‌شوند، خوب می‌دانند که یکی از مهم‌ترین دلالیل محبوبت کیش به عنوان یک مقصد گردشگری، دقیقا همین است.

ازمکان های بکر کیش، می‌توان اماکن زیر را نام برد:

 • روستای باغو
 • درخت سبز کیش
 • بوستان آهوان
 • ساحل صخره‌ای مرجان
 •  جزیره هندورابی
 • پارک نارگیل
 • پارک شهر

در مقاله مناطق بکر کیش به طور کامل این مکان های دیدنی توضیح داده شده است. و در مورد  پارک ها هم می توانید در مقاله پارک های کیش بخوانید.

کیش مهد تفریحات آبی و دریایی است!

بله! درست خواندید، کیش مهد تفریحات آبی ایران است. حتی شاید به جرئت بتوان ادعا کرد که مهد تفریحات آبی خاورمیانه است. زمانی که اکثر کشورهای منطقه در فقر و تنگدستی به سر می‌برند و خبری از شهرسازی و برج‌های بلند در آنها نبود، کیش پیشگام مدرنیته و تفریحات دریایی بود و از سرتاسر دنیا، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کرد.

امروز شاید کیش در آن جایگاه قدیمی خود نباشد و رتبه‌اش در منطقه کمی افت کرده باشد، اما هنوز در داخل ایران سردمدار و صدر نشین است. تفریحات آبی کیش را در هیچ کجای ایران نمی‌توان پیدا کرد، اگر هم پیدا شود، محدود است و کیفیت تفریحات کیش را نخواهد داشت. پس شک نکنید که یکی از علل محبوبت کیش، همین تفریحات دریایی است. از بهترین تفریحات آبی کیش می‌توان موارد زیر را نام برد:

تفریحات دریایی کیش

به علاوه‌ی تمامی این تفریحات نامبرده، از دیگر اماکنی که می‌توانید یک روز را حسابی به آب‌بازی و آفتاب گرفتن و شور و هیجان و آدرنالین بگذرانید، پارک آبی اوشن است که از بزرگترین پارک‌های آبی ایران می‌باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جزیره‌ی کیش؛ مقصد شماره یک نوروز ۱۴۰۰

پارک آبی اوشن

و در آخر، اگر از این همه شور و هیجان خسته شدید و دلتان کمی استراحت خواست و دوست داشتید یک روز را فقط با خانواده بگذرانید، یک جا بنشینید و از افق بی‌نظیر و آبی نیلگون دریا لذت ببرید، گردش با کشتی‌های تفریحی کیش ، بهترین انتخاب شما خواهد بود.

کشتی های تفریحی کیش

کیش، جزیره‌ای است برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ ایران

درست مثل تفکری که درباره‌ی منابع طبیعی و مناطق بکر کیش وجود دارد، در این مورد به خصوص هم کم لطفی‌های فراوانی شده است. بسیاری از گردشگران از وجود تعداد زیادی از آثار باستانی و اماکن تاریخی کیش بی‌خبرند. کیش جزیره‌ای است که هزاران سال قدمت دارد و زمانی جزیره‌ای بسیار مهم بوده و به عنوان یک شاهراه دریایی و یک بندر تجارتی مهم برشمرده می‌شده. از سراسر دنیا تجار و بازرگانان خود را به این جزیره می‌رساندند تا از موهبت بازارهای منطقه برخوردار شوند.

از همان دوران هم یادگارهای بسیاری به جا مانده است، شهر زیرزمینی کاریز  و شهر باستانی حریره، از مهم‌ترین آثاری هستند که در دوران شکوه و احتشام کیش به جای مانده‌اند. البته روستای باغو کیش هم که دیگر نیاز به معرفی ندارد، قدیمی‌ترین منطقه‌ی کیش، که هنوز به همت بومیان و روستاییان حفظ شده و آینه‌ی تمام‌نمایی است از فرهنگ و سنت و اصالت اهالی کیش. به علاوه کیش موزه‌های متعددی هم دارد که باید آنان را هم به دلایل پرطرفدار بودن کیش افزون کرد.

از اماکن تاریخی و فرهنگی کیش می‌توان این‌ها را نام برد:

 •  شهر زیرزمینی کاریز
 • شهر باستانی حریره
 • خانه‌ی اعیانی کیش
 • روستای باغو
 • خانه‌ی مردم‌شناسی کیش
 •  کشتی یونانی

بهترین هتل‌ها را در کیش بیابید!

حال اکنون سوال این است که اگر به سفر رفتیم، در کجا می‌توانیم اسکان کنیم؟ کجا می‌توانیم بمانیم که هم از امکانات بی‌نظیر و لوکس بهره‌مند شویم و هم اینکه راحت باشیم و هم اینکه به مسافرت و استراحتمان برسیم، بی‌دردسر و بدون هیچ مشغولیت فکری. باز هم اینجاست که نام جزیره‌ی کیش می‌درخشد.

کیش یکی از بهترین مناطق ایران است که در آن می‌توانید بهترین هتل‌ها را با بهترین امکانات و با بهترین کیفیت پیدا کنید. به علاوه آنقدر تنوع و فراوانی در این زمنیه هست، آنقدر تعداد هتل‌ها زیاد است که بتوانید مطابق با میل و سلیقه‌ی خود و هر بودجه‌ای که دارید، جایی برای ماندن بیابید. شاید دوست داشته باشید که سفرتان کم هزینه و اقتصادی باشد، تا دلتان بخواهد هتل ارزان در کیش هست. اگر به دنبال تجمل و یک جای لاکچری هستید و یک هتل درجه یک با ماساژ و اسپا و حمام ترکی می‌خواهید، باز هم حرفی برای گفتن هست.

هتل های کیش

از برترین هتل‌های لوکس کیش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 •  هتل سورینت
 • هتل مارینا کیش
 • هتل صدف
 • هتل داریوش
 • هتل شایان
 • هتل هلیا
 • هتل جام جم

علاوه بر تمامی این هتل‌ها، امکانات رفاهی سواحل کیش را نیز باید به این فهرست افزود. با تمهیداتی که به هنگام عید برای اسکان مسافران فراوان کیش می‌اندیشند، دیگر جای هیچ نگرانی در این زمینه باقی نمی‌ماند. همین امکانات بی‌شمار است که موجب این حد از محبوبیت جزیره‌ی کیش شده است و آن را به بهترین شهر ایران برای مسافرت تبدیل کرده است. برای آشنایی بیشتر با هتل های کیش به مقاله معرفی بهترین هتل های کیش مراجعه کنید.

برترین رستوران‌ها و مراکز خرید در کیش جای دارند!

از قدیم‌الایام، رسم بر آن بود  که هر کس می‌خواست خرید دو سه سالش را پیش پیش انجام دهد، به جزیره‌ی کیش سفر می‌کرد. البته این کار دلیل هم داشت. کیش از آنجایی که یک منطقه‌ی آزاد است، می‌توانید در ان برترین و باکیفیت‌ترین اجناس را پیدا کنید، چیزهایی که شاید در هیچ جای ایران گیرتان نیاید. برندهایی را که در هیچ کجای ایران شعبه‌ای ندارند، می‌توان با کمترین دردسر در کیش یافت. به علاوه، درست مثل‌ هتل‌ها، تنوع و تعداد مراکز خرید کیش  آنقدر زیاد است که با هر بودجه‌ای به خواسته‌ی خود برسید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی ۸ هتل برتر کیش؛ کجا برویم؟ کجا بمانیم؟

از برترین مراکز خرید کیش، می‌توان به مال‌ها و بازارهای زیر اشاره کرد:

 •  رویال مال
 • سارینا مال
 • کوروش برند سنتر
 • بازار دامون
 • لاریسا مال
 •  بازار مروارید
 • بازار عرب‌ها
 • بازار زیتون
 • بازار مرجان
 • بازار مریم

اگر در مورد این مراکز می خواهید بیشتر بدانید به مقاله مراکز خرید کیش مراجعه کنید.

مراکز خرید کیش

دیگر آنکه، رستوران‌های کیش هم در کل ایران زبانزد و شهره هستند. طوری که شاید نمونه‌اش را در هیچ جا پیدا نکنید. برترین غذاهای دریایی را فقط و فقط می‌توان در کیش پیدا کرد و آنها را در کمال لذت، مزه کرد و به تجربه‌های بدیع اندوخت. به علاوه، موسیقی زنده نیز این خاطرات را برایتان ماندگارتر خواهد کرد. همین است که باعث شده این جزیره‌ی کیش به بهترین مکان برای سفر داخلی تبدیل شود.

پرسش‌های پرتکرار

در این بخش به پرسش و پاسخ‌هایی می‌پردازیم که شاید ذهنتان را درگیر کرده باشند:

سوالات متداول درباره کیش بهترین مقاصد گردشگری ایران

۱. آیا کیش برای سفر در زمستان مناسب است؟

در اصل بهترین آب و هوای کیش در زمستان است، میانگین دمای هوا در این فصل بین ۱۹ تا ۲۲ و همواره نسیم خنکی می‌وزد.

۲. چرا کیش تا به این اندازه محبوب است؟

کیش جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد، اماکن تاریخی فراوان، تفریحات آبی متنوع، هتل‌ها و مراکز خرید لوکس، امنیت بالا و بهترین رستوران‌های غذای دریایی، از دلایل محبوبیت کیش هستند.

۳. کیش چه تفریحات منحصر به فردی دارد؟

از تفریحات منحصر به فردی که به تازگی بسیار محبوب شده‌اند، می‌توان جنگ‌های شبانه‌ی کیش را نام برد.

۴. بهترین فصل برای خرید و سفر ارزان به کیش کدام است؟

تابستان. از آنجایی که کیش در تابستان بسیار خلوت بوده و مسافران کمی به این جزیره می‌روند، این فصل، فصل حراج و تخفیف و خلاصه یک سفر ارزان است.

۵. وضعیت امنیت کیش چگونه است؟

کیش از امن‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید، به طوری که می‌توان خودرو را با در باز ترک کرد. کیش، این امنیت و فراغت خاطر گردشگران را مدیون قوانین ویژه‌ی خودش است.

۶. رستوران‌های نزدیک به اسکله‌ی تفریحی کیش کدامند؟

بهترین و نزدیک‌ترین رستورانی که در نزدیکی اسکله قرار دارد، رستوران دارچین است.

سخن پایانی…

اگر تا به امروز مدام از خود از می‌پرسیدید که بهترین مقصد گردشگری برای ایرانیان، کدام شهر است، شکی نداریم که بعد از خواندن این مقاله، به جوابی قانع‌کننده رسیده‌اید. کیش، یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد سفر ایرانیان است و سالانه میلیون‌ها نفر به آن سر می‌زنند.

آب و هوای معتدل و خوش، طبیعت و سواحل بکر و بی‌نظیر، تفریحات آبی و دریایی بی‌شمار، اماکن تاریخی و فرهنگی متعدد، بهترین هتل‌ها، بهترین رستوران و لوکس‌ترین مراکز خرید، از مهم‌ترین دلایل پرطرفدار بودن کیش به عنوان یک مقصد گردشگری هستند. آیا هنوز هم دو دلید که کدام مقصد را برای سفر انتخاب کنید؟

در این مقاله از کیش تفریحات، ما به عنوان یک راهنمای سفر به کیش، سعی کردیم دلایل محبوبیت کیش را برایتان شرح دهیم و شما را با فلسفه‌ای که در پس آن وجود دارد، آشنا کنیم. به علاوه فراموش نکنید که می‌توانید به کمک ما از قیمت تفریحات کیش اطلاع حاصل کرده و مناسب‌ترین تخفیف‌های کیش را تهیه کنید، زیرا ما همیشه گفته‌ایم که تفریحات کیش با تخفیف بیشتر کیف می‌ده!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به کمک نیاز دارید با ما وارد گفت و گو شوید.